Tworzenie tamborka ślubnego

Pamiątkowy tamborek ślubny z imionami Pary Młodej oraz datą ceremonii. Tło jest lekko różowe, przestrzenne kwiaty w dwóch odcieniach różu, złote wstążki.

Unikatowa pamiątka dla Pary Młodej? Piękna ozdoba uroczystości zaślubin świetnie prezentująca się na zdjęciach? Oryginalny pomysł na ekspozycję obrączek podczas ceremonii? Pokażę tworzenie tamborka ślubnego.

Na pomysł stworzenia tamborka ślubnego wpadłam podczas przeglądania na Instagramie zdjęć o tematyce hafciarskiej. Natomiast ja zapragnęłam aby taka ozdoba była pięknym i praktycznym urozmaiceniem w samym dniu ślubu a nie tylko stał jako pamiątka w domu Nowożeńców. Dlatego dodałam mu funkcję fotogenicznego ekspozytora na obrączki Państwa Młodych. Nieoczekiwanie okazało się, że wyeliminuje to czasem zdarzający się problem. Mianowicie świadek nie ma szansy zgubić obrączek, ponieważ nie są one w małym pudełeczku, które łatwo gdzieś schować i zapomnieć gdzie się podziało.

Ze względu na fakt, że całą pracę wykonuję w 100% ręcznie, możemy spersonalizować praktycznie wszystko. Można zastosować dużą liczbę pomysłów i modyfikacji projektu, zmieniać kolory zarówno materiału jak i nici czy rozmiar obręczy. Także sam tekst może być dostosowany do indywidualnych wymagań. Na takim tamborku mogę umieścić niezbyt długi cytat, dedykację czy np. życzenia. Także ozdoby w postaci kwiatów nie są obowiązkowe. Mogą to być różne inne motywy. Mamy pełną dowolność.

Powstawanie tamborka

Tworzenie tamborka ślubnego zaczęłam od wyboru odpowiedniej obręczy. Wszystkie napisy i ozdoby muszą się zmieścić dlatego warto to sobie wcześniej wstępnie zaplanować.

Do tego konkretnego projektu wybrałam obręcz o średnicy 26,5 cm.

W kolejnym kroku naszkicowałam na materiale zarysy liter a następnie zabrałam się za wyszywanie. Na pierwszy ogień poszły imiona pary młodej. Użyłam pojedynczego wątku żółto złotawej muliny firmy Ariadna.

Kiedy napis z imionami był już gotowy, szybko poszła też data ślubu. Następnie wyrysowałam kontury kwiatów, gałązek i listków. Ważnym aspektem jest dobranie kolorów posiłkując się kołem barw aby odcienie dobrze ze sobą współgrały. Można teraz haftować ozdoby.

Kwiaty są przestrzenne i wystają około 0,5 cm ponad materiał.

Haftowanie całej pracy zajęło mi trzy wieczory tj. około 10 godzin. Efekt w pełni mnie usatysfakcjonował.

Aż przez chwilę pożałowałam, że nie zajmowałam się haftem kiedy w 2016 sama brałam ślub. Wtedy nasze obrączki smutno leżały na srebrnej urzędowej tacce. Za to teraz, po prawie sześciu latach w małżeństwie będziemy mieli ładną „przypominajkę” na półce w salonie.

Warto zaznaczyć, że tamborek w zestawie ma drewnianą podstawkę, dzięki której możliwa będzie prezentacja obrączek w urzędzie lub kościele a potem postawienie pamiątki w domu. Jeżeli para będzie wolała tamborek powiesić na ścianie to gadżet i tak się przyda w postaci stojaka na telefon lub tablet.

Obrączki przywiązuje się wstążką „na kokardkę”. Dzięki temu podczas ceremonii można łatwo, jednym ruchem je odwiązać. Po ślubie wstążki wiąże się z powrotem i nadal świetnie się prezentują.

Wiele zdjęć tamborka znajdziecie w karcie produktu w moim sklepiku. Są tam zbliżenia poszczególnych obszarów pracy a także wariant z obrączkami i bez.

Na realizację takiej pamiątkowej obręczy liczę około miesiąca. Natomiast w wyjątkowych przypadkach nie wykluczam możliwości realizacji takiego zlecenia w krótszym czasie.

Zapraszam do przeczytania o innych pracach na moim blogu.

Możesz również polubić

Jeden komentarz

  1. Wyszukiwarki

    Treść jest klarowna, dobrze zorganizowana i pełna przydatnych wskazówek. Autor doskonale wyjaśnia kluczowe zagadnienia. Może warto by dodać więcej przykładów praktycznych. Pomimo tego, tekst jest niezwykle edukacyjny i inspirujący.

Dodaj komentarz